Dziedzictwo Kulturowe Małopolski w Strategii Rozwoju

Dziedzictwo Kulturowe Małopolski w Strategii Rozwoju

Konferencja pt. Dziedzictwo Kulturowe Małopolski w Strategii Rozwoju

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach zapraszają na konferencję pt. Dziedzictwo Kulturowe Małopolski w Strategii Rozwoju. Konferencja odbędzie się 15 grudnia 2022 roku.

Celem konferencji jest m.in. prezentacja projektu naukowo-badawczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie z programu pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa”, ogłoszonego przez Ministra Edukacji i Nauki, nr NdS/529080/2021/2021, pt.: Włączenie zanikającego dziedzictwa kulturowego do innowacyjnej strategii rozwoju obszarów wiejskich (RuralStrateg).

Agenda [pobierz]

Celem projektu RuralStrateg jest wspieranie procesów innowacyjności w rozwoju obszarów wiejskich. Innowacyjność ta będzie polegać na włączeniu dziedzictwa kulinarnego do strategicznego planu rozwoju regionalnego. Opis, zastosowanie i wdrożenie dziedzictwa kulinarnego, jako części dziedzictwa kulturowego oraz wskazanie możliwości jego wykorzystania w innowacyjnym procesie rozwoju regionów, stanowi wkład naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Współpraca z otoczeniem gospodarczym umożliwi efektywne wykorzystanie tych prac, które zostaną włączone do strategicznego planu rozwoju obszarów wiejskich Małopolski [więcej].

W trakcie konferencji przewidziano liczne atrakcje, m.in. ekspozycje przedstawiające dziedzictwo kulturowe pięciu powiatów biorących udział w projekcie, w tym wystawa koronki z Bobowej wytwarzanej metodą klockową. Konferencję uświetni występ zespołu Skalni oraz promocja i sprzedaż produktów świątecznych.

Prosimy o potwierdzenie mailowe udziału w konferencji:
Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich
e-mail: row@modr.pl
tel. 12 2852113 wew. 280, 281

kwiaty

Dodaj komentarz

Skip to content