Czy to pierwszy w Polsce symulator Malucha?

Czy to pierwszy w Polsce symulator Malucha?

Symulator Malucha w Muzeum Elektroniki w Chorzowie

Symulator Malucha został złożony i uruchomiony przez braci Artura i Łukasza Bazarnik, właścicieli i kuratorów interaktywnych wystaw sprzętu retro, udostępnianych w Muzeach Elektroniki w Chorzowie i Krakowie.

Na stronie internetowej DigitalHeritage.pl można przeczytać, że: „Wrażenia z gry w Maluch Racer są potęgowane przez otoczenie, w którym odbywa się rozgrywka. Otóż gracz zajmuje miejsce za kierownicą autentycznego Fiata 126p, zamyka drzwi i rozpoczyna wyścig. Może także zabrać ze sobą kompana, czyli 'pilota rajdowego’, który zajmuje miejsce na siedzeniu pasażera.”

Symulator Malucha w Muzeum Elektroniki w Chorzowie to atrakcja turystyczna unikatowa na skalę Polski.

Nie tylko rozrywka. Edukacja!

Symulator Fiata 126p znajduje się w Muzeum Elektroniki w Chorzowie. To z pewnością niepowtarzalna na skalę Polski atrakcja turystyczna, jednak instalacja spełnia także inne funkcje. Pod pretekstem rozrywki upamiętnia, promuje i zachowuje od utracenia polskie dziedzictwo kulturowe i dorobek polskiej myśli technicznej, zarówno w kontekście motoryzacji, jak i sprzętu i oprogramowania komputerowego.

Wydarzenie: prezentacja Symulatora Malucha w Muzeum Elektroniki w Chorzowie

Wykłady i edukacja medialna

Nie są to puste słowa, ponieważ wydarzeniu, w trakcie którego zaprezentowano prawdopodobnie jedyny Symulator Malucha w Polsce towarzyszyły mini-zlot członków grupy 126hooligans, która zrzesza pasjonatów Fiata 126p oraz dwa wykłady: 1) „Historia Konsol”, wygłoszony przez 'Stoopi Amiga Kocham’ oraz 2) „Wszystko co najgorsze o (starych) grach komputerowych” – świeże spojrzenie na retro gry, wygłoszony przez dr. Karola Króla z DigitalHeritage.pl. Organizatorzy zadbali zatem nie tylko o fanów motoryzacji i retrogamingu, ale także o aspekt edukacyjny wydarzenia.

Symulator Malucha w Muzeum Elektroniki w ChorzowiePlakat zapowiadający wydarzenie.

One comment

  1. Pingback: Symulator Malucha w chorzowskim muzeum – Digital Heritage

Comments are closed.

Skip to content